Impresii de călătorie [Polonia]

În primul rînd mulțumesc ideilor stupide și aproape infame de salvare a documentelor pe care le pune la dispoziție acest blog. Și mai ales pentru felul atît de simplu în care poți recupera un text la care ai scris jumătate de oră, doar pentru a-ți da o eroare. Și o urare sinceră de bine: „duceți-vă în cîștigul meu la loterie” (explicația mai încolo) celor care cred că viitorul este aplicatia web.

Finalitate finală

Îmi place finalitatea știristelor: „Dăm legătura lui X, cu ultimele noutăți de la stadionul Ghencea”. Într-un fel știrile acestea sunt dovada explicită că după acest buletin de știri nimic nu va mai fi nou, deci fiți pe fază.